MAZW068HGL Panasonic Electronic Components DIODE ZENER ARRAY 6.8V SSSMINI3
Diskreetsed pooljuhid
Tootja number:
MAZW068HGL
Kirjeldus:
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SSSMINI3
RoHs olek:
Pliivaba / RoHS-iga ühilduv
Osa olek :
Obsolete
Paigaldustüüp :
Surface Mount
Pakend/ümbris :
SOT-723
Pakendamine :
Tape & Reel (TR)
Pinge – edasi (Vf) (maksimaalne) @ Kui :
Pinge – Zener (Nom) (Vz) :
6.8V
Seadistamine :
1 Pair Common Anode
seeria :
Takistus (maksimaalne) (Zzt) :
30 Ohms
Tarnija seadmepakett :
SSSMini3-F2
Tolerantsus :
Töötemperatuur :
Võimsus – max :
150mW
Vool – vastupidine leke @ Vr :
100nA @ 4V
Laos
13,755
Ühiku hind:
Võtke meiega ühendust Pakkumine
MAZW068HGL Konkurentsivõimelised hinnad
MAZW068HGL Iseärasused
MAZW068HGL is produced by Panasonic Electronic Components, belongs to Dioodid - Zener - massiivid.
MAZW068HGL Toote üksikasjad
MAZW068HGL, mida pakub Panasonic Electronic Components, saab osta CHIPMLCC-st.
Siit leiate erinevaid juhtivate tootjate elektroonilisi osi rahu.
CHIPMLCC MAZW068HGL on range kvaliteedikontrolliga ja nõuetele vastav kõike nõuetele.
CHIPMLCC-s näidatud fondi staatus on ainult viitamiseks.
MAZW068HGL FAQ
1. What is the maximum operating temperature for MAZW068HGL?
The maximum operating temperature for MAZW068HGL is 150°C.
2. What is the typical forward voltage drop for MAZW068HGL?
The typical forward voltage drop for MAZW068HGL is 0.7V.
3. What is the reverse recovery time for MAZW068HGL?
The reverse recovery time for MAZW068HGL is typically 50ns.
4. Can MAZW068HGL handle high frequency operation?
Yes, MAZW068HGL is designed to handle high frequency operation effectively.
5. What is the maximum forward current rating for MAZW068HGL?
The maximum forward current rating for MAZW068HGL is 5A.
6. Is MAZW068HGL suitable for automotive applications?
Yes, MAZW068HGL is suitable for automotive applications due to its robust design.
7. What is the typical junction capacitance for MAZW068HGL?
The typical junction capacitance for MAZW068HGL is 15pF.
8. Does MAZW068HGL require a heat sink for normal operation?
In most cases, MAZW068HGL does not require a heat sink for normal operation.
9. What is the storage temperature range for MAZW068HGL?
The storage temperature range for MAZW068HGL is -55°C to 175°C.