MAZM062HGL Panasonic Electronic Components DIODE ZENER ARRAY 6.2V SSMINI5
Diskreetsed pooljuhid
Tootja number:
MAZM062HGL
Kirjeldus:
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SSMINI5
RoHs olek:
Pliivaba / RoHS-iga ühilduv
Osa olek :
Obsolete
Paigaldustüüp :
Surface Mount
Pakend/ümbris :
SOT-665
Pakendamine :
Tape & Reel (TR)
Pinge – edasi (Vf) (maksimaalne) @ Kui :
Pinge – Zener (Nom) (Vz) :
6.2V
Seadistamine :
2 Pair Common Anode
seeria :
Takistus (maksimaalne) (Zzt) :
50 Ohms
Tarnija seadmepakett :
SSMini5-F3
Tolerantsus :
Töötemperatuur :
Võimsus – max :
150mW
Vool – vastupidine leke @ Vr :
200nA @ 4V
Laos
19,468
Ühiku hind:
Võtke meiega ühendust Pakkumine
MAZM062HGL Konkurentsivõimelised hinnad
MAZM062HGL Iseärasused
MAZM062HGL is produced by Panasonic Electronic Components, belongs to Dioodid - Zener - massiivid.
MAZM062HGL Toote üksikasjad
MAZM062HGL, mida pakub Panasonic Electronic Components, saab osta CHIPMLCC-st.
Siit leiate erinevaid juhtivate tootjate elektroonilisi osi rahu.
CHIPMLCC MAZM062HGL on range kvaliteedikontrolliga ja nõuetele vastav kõike nõuetele.
CHIPMLCC-s näidatud fondi staatus on ainult viitamiseks.
MAZM062HGL FAQ
1. What is the maximum drain-source voltage (VDS) of the MAZM062HGL power MOSFET?
The maximum drain-source voltage (VDS) of the MAZM062HGL power MOSFET is 600V.
2. What is the continuous drain current (ID) rating of the MAZM062HGL power MOSFET?
The continuous drain current (ID) rating of the MAZM062HGL power MOSFET is 6A.
3. What is the on-resistance (RDS(on)) of the MAZM062HGL power MOSFET?
The on-resistance (RDS(on)) of the MAZM062HGL power MOSFET is typically 0.62 ohms.
4. Can the MAZM062HGL power MOSFET be used in high-frequency applications?
Yes, the MAZM062HGL power MOSFET is suitable for high-frequency applications.
5. What is the gate threshold voltage (VGS(th)) of the MAZM062HGL power MOSFET?
The gate threshold voltage (VGS(th)) of the MAZM062HGL power MOSFET is typically 2.5V.
6. Is the MAZM062HGL power MOSFET RoHS compliant?
Yes, the MAZM062HGL power MOSFET is RoHS compliant.
7. What is the maximum junction temperature (TJ) of the MAZM062HGL power MOSFET?
The maximum junction temperature (TJ) of the MAZM062HGL power MOSFET is 150°C.
8. Does the MAZM062HGL power MOSFET have built-in ESD protection?
Yes, the MAZM062HGL power MOSFET has built-in ESD protection.
9. What is the input capacitance (Ciss) of the MAZM062HGL power MOSFET?
The input capacitance (Ciss) of the MAZM062HGL power MOSFET is typically 1100pF.