601D478F015GL1 Vishay Sprague CAP ALUM 4700UF 15V AXIAL
Kondensaatorid
Tootja number:
601D478F015GL1
Tootja:
Kirjeldus:
CAP ALUM 4700UF 15V AXIAL
Lifetime@Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mahtuvus :
4700µF
Pinge – nimiväärtus :
15V
Suurus/Mõõdud :
0.750" Dia x 2.125" L (19.05mm x 53.98mm)
Takistus :
Tolerantsus :
-10%, +50%
Töötemperatuur :
-55°C ~ 105°C