601D158G040JP1 Vishay Sprague CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL
Kondensaatorid
Tootja number:
601D158G040JP1
Tootja:
Kirjeldus:
CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL
RoHs olek:
Andmetabelid:
Lifetime@Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mahtuvus :
1500µF
Pinge – nimiväärtus :
40V
Suurus/Mõõdud :
1.000" Dia x 2.625" L (25.40mm x 66.68mm)
Töötemperatuur :
-55°C ~ 105°C