601D147F075FL2 Vishay Sprague CAP ALUM 140UF 75V AXIAL
Kondensaatorid
Tootja number:
601D147F075FL2
Tootja:
Kirjeldus:
CAP ALUM 140UF 75V AXIAL
Lifetime@Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mahtuvus :
140µF
Pinge – nimiväärtus :
75V
Suurus/Mõõdud :
0.625" Dia x 2.125" L (15.88mm x 53.98mm)
Takistus :
Tolerantsus :
-10%, +50%
Töötemperatuur :
-55°C ~ 105°C