AT24C16AY6-10YH-1.8 Microchip Technology IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MINIMAP
Integraallülitused (IC-d)
Tootja number:
AT24C16AY6-10YH-1.8
Tootja:
Tootekategooria:
Kirjeldus:
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MINIMAP
RoHs olek:
Andmetabelid:
Juurdepääsu aeg :
4.5µs
Kella sagedus :
400kHz
Mälu liides :
I²C
Mälu suurus :
16Kb (2K x 8)
Mälu tüüp :
Non-Volatile
Mälu vorming :
EEPROM
Osa olek :
Discontinued at Digi-Key
Paigaldustüüp :
Surface Mount
Pakend/ümbris :
8-UFDFN Exposed Pad
Pakendamine :
Digi-Reel®
Pinge – toide :
1.8 V ~ 5.5 V
seeria :
Tarnija seadmepakett :
8-Mini Map (2x3)
Tehnoloogia :
EEPROM
Töötemperatuur :
-40°C ~ 85°C (TA)